021

88782368

021

88782368

اقدامات قبل از جراحی بینی | هر آنچه که باید بدانید!

قبل از انجام جراحی رینوپلاستی یا هر عمل جراحی دیگر، مهم است که یک سری مراحل را دنبال کنید تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود و خطرات احتمالی به حداقل برسد. این نکات و دستورالعمل ها همگی باید توسط جراح به اطلاع شما برسند. به طور معمول این کار در جلسه مشاوره قبل از عمل در مطب انجام می شود. شاید فکر کنید که انجام مراقبت ها ، تنها مختص بعد از اتمام عمل است ، اما این تصور اشتباه است! چرا که انجام اقدامات قبل از جراحی بینی می تواند شما را برای عمل آماده کرده و بهترین نتیجه را رقم بزند. اگر شما هم می خواهید بینی خود را عمل کنید و به دنبال راهکارهای مفید برای آماده شدن هستید ، این مطلب را از دست ندهید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی + دکتر امرالله حسینی

راهنمای کلی اقدامات قبل از جراحی بینی

نکاتی برای آمادگی قبل از جراحی بینی:

بهبودی راحت و سریع بعد از این پروسیجر به این بستگی دارد که چگونه بدن و ذهن خود را برای آن آماده کنید. بنابراین لازم است قبل از رفتن به زیر تیغ جراحی ، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • از کسی از اعضای خانواده بخواهید که در بیمارستان از شما مراقبت کند ، زیرا در روز عمل نمی توانید به خوبی مراقب خود باشید. همچنین ممکن است پس از عمل جراحی به دلیل استفاده از داروی بیهوشی دچار گیجی شوید، بنابراین لازم است بعد از عمل شخصی از شما مراقبت نماید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را در زمان توصیه شده مصرف کنید.
 • قبل از عمل به عنوان بخشی از اقدامات قبل از جراحی بینی ، کمپرس یخ، بالش راحت، داروهای تجویز شده ، پانسمان برای جلوی بینی را تهیه کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا حساسیت دارویی دارید، جراح و پرستار خود را مطلع کنید. ممکن است به دلیل حساسیت به برخی مواد و داروها ، مشکلاتی در این جراحی ایجاد شود.
 • چند روز قبل از جراحی تنفس از طریق دهان را تمرین کنید تا در روزهای اول بعد از عمل تنفس مشکلی برای شما ایجاد نکند.
 • خوابیدن به پشت بعد از عمل بسیار مهم است، زیرا حداقل یک هفته بعد از جراحی نمی توانید به پهلو بخوابید.

اقدامات قبل از جراحی بینی ؛ هفته به هفته

در این قسمت از مقاله به صورت تفکیک شده توضیح داده ایم که پیش از مراجعه به بیمارستان یا کلینیک ، در هفته های مختلف چه کارهایی را باید انجام دهید.

یک هفته قبل از پروسه

 • سابقه پزشکی خود را آماده کنید

یک هفته قبل از عمل باید یک سابقه پزشکی دقیق و کامل تهیه کنید و به جراح بینی تحویل دهید تا بهترین تکنیک و داروها را برای شما انتخاب کند. اگر حساسیت غذایی ، دارویی ، به بیماری های مزمن و شدید مبتلا هستید یا پیش تر بینی خود را عمل کرده اید، آن را در پرونده خود قرار دهید.

 • داروهای خود را آماده کنید

از پزشک خود بپرسید که چه داروهای تجویز شده و داروهای بدون نسخه را باید بعد از جراحی مصرف کنید و یا آن ها را از قبل آماده کنید؟! اگر از داروخانه پماد، کمپرس سرد، گاز و چسب بینی نیز بخرید، در دوره ریکاوری به کارتان خواهد آمد.

 • محل استراحت خود را آماده کنید

داروهای بیهوشی که در حین این فرآیند استفاده می شوند منجر به بروز خستگی و حالت تهوع می گردند. بنابراین تهیه یک مکان گرم و راحت با تمام ملزومات از اقدامات قبل از جراحی بینی محسوب می شود. همچنین اگر بچه دار هستید ، یک اتاق جداگانه برای او آماده کنید و از شخصی بخواهید که به مدت یک هفته از او نگهداری کند.

 • تهیه مایحتاج خانه

از آنجایی که بعد از عمل ، بینی پانسمان شده و روی آن اسپلینت گذاشته می شود نمی توانید به خرید بروید. بنابراین پیشنهاد می شود از چند روز قبل، مواد غذایی و داروهای لازم (مانند آنتی بیوتیک، ، قطره بینی، قرص مسکن و غیره) را خریداری کنید تا در دوره نقاهت مجبور به بیرون رفتن از خانه نشوید.

 • حتماً به اندازه کافی بخوابید

بدن شما برای بهبودی و بهبودی پس از جراحی به انرژی بیشتری نیاز دارد. بنابراین، استراحت کافی یکی از نکات مهم اقدامات قبل از جراحی بینی ، یک هفته قبل از عمل محسوب می شود. توصیه می شود از قبل به مدت یک هفته یا بیشتر نیز از کار خود مرخصی بگیرید.

 • غذاهای مورد علاقه خود را آماده کنید

داشتن یک رژیم غذایی سالم و مغذی بعد از جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که بعد از عمل نمی توانید خوب بجوید، غذاهای نرم و آبکی مانند سوپ، پودینگ و پوره سیب زمینی را یک هفته زودتر تهیه کرده و در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. همچنین بخار پز کردن میوه هایی مانند سیب و آناناس می تواند روند بهبود زخم شما را تسریع کند.

سخن آخر

رسیدن به یک نتیجه عالی و طی کردن دوره نقاهت عمل زیبایی بینی ، تنها وابسته به مراقبت های بعد از جراحی نیست ، بلکه بیماران می توانند با در نظر داشتن اقدامات قبل از جراحی بینی نیز به چنین هدفی برسند. این اقدامات ، کارهای ساده اما بسیار موثری هستند که حتی از بروز برخی از عوارض جانبی نیز جلوگیری خواهند کرد. تنها به یاد داشته باشید که تمام این نکات را از پزشک خود فرا گیرید و در انجام آن ها کوشا باشید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

دکتر حسینی