021

88782368

021

88782368

جراحی بینی

پرطرفدارترین عمل های زیبایی در میان مردم جراحی بینی است که امروزه بسیار ترند شده است. عمل کردن بینی در واقع یک عنوان است که به اعمال هر نوع تغییری بر روی بینی مرتبط می باشد. به گفته دکتر امرالله حسینی بهترین جراح بینی در تهران ، رینوپلاستی را می توان به دو دسته مجزا از یک دیگر تقسیم کرد که در ادامه به توضیح آن ها از زبان خود ایشان خواهیم پرداخت. بینی می تواند در این پروسیجر از لحاظ زیبایی و همچنین ساختاری بهبود یابد و شاهد بهبود وضعیت آن باشید. تنها کافی است با آگاهی از روند پیش رو بهترین مسیر را برای خود انتخاب کنید.

نمونه کار های جراحی بینی دکتر امراله حسینی بهترین جراح بینی تهران

جراحی بینی - دکتر امرالله حسینی
عمل بینی - دکتر امرالله حسینی

مراحل جراحی بینی در تهران

 • ملاقات با بهترین جراح بینی تهران: در این مرحله، شما با جراح بینی خود مشاوره می‌ شوید و در مورد تمام نیازها، هدف‌ ها و توقعات خود صحبت می‌ کنید. مشاوره ها به صورت اختصاصی بر روی فتوگرافی شما خواهد بود و با فرد دیگر کاملا متفاوت است.
 • آزمایشات پیش از جراحی: قبل از عمل جراحی بینی، شما نیاز به انجام آزمایشات خون، معاینه داخل بینی و عملکرد تنفسی و سی تی اسکن صورت دارید.
 • عمل جراحی بینی در تهران: در این مرحله، تحت بیهوشی عمومی، جراح با به کارگیری یکی از متد به روز و مناسب بینی و صورت شما عمل بینی شما را پیش می‌ گیرد. بسته به نوع جراحیِ بینی شما، ممکن است عمل بینی شما به روش باز یا روش بسته باشد.
 • بازیابی و مراقبت از نتیجه رینوپلاستی: بعد از عمل جراحی بینی، شما در بخش ریکاوری بستری می شوید . در این مرحله نیاز است با دهان باز تنفس کنید سپس بعد از ساعتی شما به بخش منتقل می‌ شوید. تمام موارد آموزش داده شده قبل از عمل شما و همراهتان به یاد داشته باشید . داروها قبلا برای شما تجویز شده است . تا چند ساعت پس از بیدار شدن از بیهوشی نیاز است در بیمارستان یا کلینیک به سر ببرید و بعد از آن برای بهبود و ریکاوری به منزل باز می گردید.
 • فرآیند بهبود عمل زیبایی بینی: در طول روزها و هفته هایی که از جراحی شما می گذرد، بینی شما بهبود می یابد. پس از حدودا یک هفته ممکن است اسپیلنت یا گچ بینی شما با چسب بینی که معرفی می‌ کنیم، جایگزین می‌ شود.
  مراجعات پس از عمل جراحی برای ارزیابی و تغییرات نهایی بینی شما به اندازه خود جراحی مهم است.
 • نتیجه نهایی: نتیجه نهایی عمل جراحی بینی شما به مرور زمان بهبود خواهد یافت و نیاز به صبر و حوصله دارد. پس برای مشاهده فرم نهایی بهتر است صبر پیشه کنید که تورم و التهاب به طور کامل بهبود یابد .

مزیت های جراحی بینی چه مواردی است؟

 • تغییر شکل و اندازه بینی متناسب با صورت شما.
 • اصلاح مشکلات تنفسی مانند ترشحات بینی، تنگی نفس و سایر مشکلات مشابه.
 • رفع برخی عیوب و ناهنجاری ها، مانند شکستگی بینی، بینی با فرم غیر متناسب با سایر اعضای صورت ، بهبود توازن صورت و هماهنگی بین دیگر قسمت‌ های صورت، مانند سازگاری بینی با چشم‌ ها دهان و چانه و گونه ها.
 • افزایش اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر خود.

انواع جراحی بینی در تهران

 • سپتوپلاستی septoplasty

یعنی عمل بینی برای اصلاح انحراف تیغه میانی بینی. در این نوع عمل جراحی بینی ، هیچ گونه تغییر در شکل ظاهری بینی ایجاد نمی ­شود فقط تیغه­­ میانی بینی که در داخل بینی دچار انحراف و باعث گرفتگی بینی و سایر مشکلات بوده، عمل می ­شود و سایر قسمت ­های اسکلت بینی دست نخورده باقی می­ مانند.

 • رینوپلاستی rhinoplasty

یعنی عمل برای اصلاح بد شکلی­ های ظاهری بینی. در این نوع رینوپلاستی ، اسکلت بینی برای ایجاد تحول در شکل و اندازه تغییر داده می ­شود تا بینی زیباتری به وجود آید. در اصطلاح عامیانه به این پروسه ، ” عمل زیبایی بینی ” گفته می ­شود.
این دو نوع عمل جراحی بینی دو عمل مستقل و متمایز از یکدیگر هستند ولی می ­توان آن­ها را در صورتی ­که در یک شخص ضرورت داشته باشد، همزمان انجام داد که در اینصورت به آن ” سپتوراینوپلاستی ” ( septorhinoplasty ) می­ گوییم. یعنی اصلاح انحراف تیغه­ میانی (داخل) بینی همزمان با اصلاح بد شکلی ­های ظاهری بینی . دکتر حسینی بهترین دکتر بینی تهران عمل بینی رینوپلاستی و سپتوپلاستی را هم به صورت مجزا و هم به صورت همزمان در تهران انجام می دهند. عمل سپتوپلاستی معمولاً در مقایسه با جراحی زیبای بینی یا همان راینوپلاستی، یک عمل بسیار کوچک­ تر و ساده ­تر است.

افرادی که مایل به انجام جراحی بینی هستند می توانند برای انجام این پروسه به بهترین جراح بینی در تهران یا سایر شهر های ایران که در آن زندگی می کنند مراجعه کنند. بطور کلی هر دو نوع عمل بینی یعنی سپتوپلاستی یا راینوپلاستی را به دو روش می توان انجام داد

جراحی زیبایی بینی -دکتر امرالله حسینی
عمل زیبایی بینی -دکتر امرالله حسینی

جراحی بینی باز ( open ) یا بسته ( closed ) در تهران

هر کدام از این روش ها مزیت­ هایی دارند که دکتر جراحی بینی متناسب با شرایط بینی و نوع مشکلاتی که با آن مواجه هستند، روش عمل را انتخاب می­ کنند. در رینوپلاستی روش باز، برش عمل بینی در ستون میانی، پایین ­تر از نوک بینی داده می­ شود ولی در روش بسته این برش وجود ندارد. این تکنیک، جای برش و محل بخیه­ ها، معمولا چندان قابل رویت نیستند و جای نگرانی نخواهند بود. طی انجام عمل زیبایی بینی به روش باز، تسلط پزشک برای بازسازی بینی ، کامل­ تر و بیشتر است ولی همه چیز در عمل به ترجیح جراح بینی بستگی دارد.

شما اگر قصد عمل زیبایی بینی دارید، می ­توانید برای مطالعه­ جامع ­تر به مقالات متعددی که درباره­ آن ها نوشته ­ایم و در بخش مقالات همین سایت وجود دارند، مراجعه کنید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. آگاهی شما هر چه قوی ­تر باشد کیفیت کار ما را تضمین خواهد کرد.

فیلم نمونه کار جراحی بینی دکتر حسینی در تهران

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

دکتر حسینی